menusearch
farshidahmadi.com

آماده سازی دوربین برای عکاسی از رد ستارگان

header
۱۴۰۰/۱۰/۱۹ یکشنبه
(0)
(0)

آماده سازی دوربین برای عکاسی از رد ستارگان

آماده سازی دوربین برای عکاسی از رد ستارگان

 

دوربین خود را برای عکاسی از رد ستارگان آماده کنید

آسمان صاف

قبل از رفتن، آلودگی نوری و وضع هوا را بررسی کنید، و محلی را انتخاب کنید که عاری از هرگونه ابر و نور ناخواسته باشد.

گرمکن‌‌‌‌های زمستانی

لباس گرم بپوشید. دوربین شما نیز سرما را احساس می‌کند، بنابراین یک حوله بردارید و اطراف لنز را با آن بپوشانید و از مه گرفتگی آن جلوگیری کنید.

دید در شب

یک چراغ قوه با خود به همراه بیاورید، و مطمئن شوید که قرمز باشد یا یک فیلتر قرمز داشته باشد. استفاده از نور قرمز به حفظ دید شما در شب کمک خواهد کرد.

ترکیب بندی قبل از تاریکی

ترکیب بندی صحنه خود را از پیش آماده کنید. این کار در تاریکی دشوار خواهد بود، که به همین دلیل است که بررسی محل از قبل مهم است.

پیدا کردن شمال واقعی

۱- حرکت با یک قطب نما

برای به دست آوردن منحنی‌‌‌‌های زیبا از رد ستارگان، تصویر خود را مانند عکس ما، با قرار دادن ستاره قطبی در مرکز (برای اشکال مدور) یا به یک طرف ترکیب بندی کنید.

۲- یافتن ستاره قطبی

حتی اگر قطب نما نداشته باشید، شما می‌توانید شمال واقعی را پیدا کنید. از آنجا که ما در نیمکره شمالی زندگی می‌کنیم (ایران در نیمکره شمالی است)، اولین چیزی که باید برای یافتن شمال (هنگام نداشتن قطب نما) دنبال آن باشیم، ستاره قطبی است. هرچند باید حداقل یکی از صورت‌‌‌‌های فلکی دب اکبر یا ذات الکرسی را بشناسید.

صورت فلکی دب اکبر (خرس بزرگ) را به صورت یک ملاقه در آسمان می‌توان یافت. اگر فاصله دو ستاره نوک این ملاقه را ۵ برابر کنید و ادامه دهید به ستاره قطبی می‌رسید.ستاره قطبی خود اولین ستاره صورت فلکی دب اصغر (خرس کوچک) است. روش دیگر یافتن ستاره قطبی، استفاده از صورت فلکی ذات الکرسی است که در پاراگراف بعدی توضیح می‌دهیم.

صورت فلکی ذات الکرسی دارای ۵ستاره است که به شکل Mیا W قرار گرفته اند. اگر ستاره وسط این W را ۵ برابر فاصله آن نسبت به ستاره‌‌‌‌های اطراف به سمت جلو ادامه دهیم به ستاره قطبی می‌رسیم.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر